O nás

Místní knihovna ve Slavkově, je zřízena Obecním úřadem Slavkov. Nachází se v centru obce, v domě služeb. Je přístupná všem registrovaným i neregistrovaným uživatelům. Na konci roku 2014 došlo k rekonstrukci knihovny. Přidána byla jedna místnost, byla vyměněna okna, místnost pro děti a mládež byla vybavena novým nábytkem. Veřejnosti se zde nyní nabízí příjemný, vzdušný prostor s dostatečným množstvím odpočinkových zón. Děti si oblíbily malý dětský koutek, lavice k poležení s knížkou a půjčování logických a vědomostních her.

Knihovna nabízí 4680 svazků ve volném výběru, úzce spolupracujeme s Okresní knihovnou Petra Bezruče v Opavě a využíváme výměnných regionálních fondů. Dále nabízíme kopírovací služby a volný přístup k internetu. Používáme moderní techniku odpovídající současným trendům. Spuštěním webového katalogu jsme umožnili našim uživatelům ovládat své čtenářské konto, sledovat dostupnost dokumentů v knihovně.

Přehled nabízených služeb: Knihovnické služby - prezenční a absenční výpujčky, bezplatný přístup na internet a meziknihovní výpůjčka. Pověřená Knihovna Petra Bezruče v Opavě poskytuje místní obsluhované knihovně v rámci regionálních funkcí soubor činností podporovaných dotací Moravskoslezského kraje. Mezi tyto činnosti patří vytváření a cirkulace výměnných fondů, servis VT, metodika či školení knihovníků.